Rekonstrukce vnějšího rozvodu

5 Říj

Jelikož se jedná v současnosti (a zřejmě trvale) o jediný stroj této řady, který bude provozován s originálním (tj. nepředělaným) vnějším rozvodem s ložisky v kluzném provedení, přistoupilo se k renovaci veškerých klik rozvodu. Rozvod byl již v minulosti vybaven … Číst více »

Rám, repase ložiskových domků náprav

5 Říj

Před tím, než byly odeslány domky náprav do slévárny, bylo zapotřebí učinit na nich některé úpravy. Získané domky měly přípravu pro centrální mazání druhým mazacím lisem. Tato úprava však není pro naši mašinku žádoucí, protože cílový stav má být co … Číst více »

Bloky válců

4 Říj

Mašinka byla sice do Nitry odvezena z Mladějova relativně v celku, na pomníku v Bratislavě se však ocitla se zásahy, které do budoucna poněkud znesnadnily další opravy do provozního stavu. Jedním z těchto zásahů byly zcela nefunkční repliky válců namísto … Číst více »

Repase oken

4 Říj

Repase oken byla provedena v mé soukromé dílně nedaleko Kralup nad Vlt. v červenci 2019. Jelikož mašinka měla pouze jedno okno původní (zasklené), bylo nutné vyřezat nakonec všechna okna nová z dvojitého, lepeného skla. Tři rámy byly použity původní, čtvrtý … Číst více »

Rekonstrukce elektroinstalace

4 Říj

Práce na elektroinstalaci probíhaly od zimy 2018 do jara 2020 střídavě v dílně odborného výcviku oboru elektrikář Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední školy ve Štětí a v mé soukromé dílně nedaleko Kralup nad Vlt. S pískováním ochotně pomohla … Číst více »