Odkazy

Zde naleznete odkazy na spřátelené weby či stránky lidí, se kterými spolupracuji a kterým se úzkorozchodné dráhy staly životním osudem

Muzeum starých strojů a technologií, Žamberk
Restaurátorská dílna v areálu bývalé Vonwillerovy továrny v Žamberku provozující drážku o rozchodu 600 / 760 mm, která se zasloužila o znovuzrození řady unikátních strojů v celé Evropě.

Úzkorozchodky
Perfektní databáze a zdroj jinde těžko dohledatelných dat zejména o průmyslových úzkorozchodných drahách u nás a na Slovensku. Fotografie z průmyslových provozů a přehled typů používaných lokomotiv.

Projekt rekonstrukce lokomotivy LKM Ns2f
Na mém osobním webu můžete sledovat opravu další mašinky, tentokrát dieselové dvouválcové lokomotivy z roku 1955, určené pro polní dráhy. Lokomotiva má rozchod 600 mm a přenos výkonu pomocí jalového hřídele a spojnic.

Kontakt

Vlastníte dílnu, která by nám mohla pomoci s realizací výroby součástek? Chcete pomoci dobré věci a přidat zdarma ruku k dílu? Jste nadšenci, jako my všichni, kteří vědí, že se vše nedá přepočítávat na peníze a jste ochotni věnovat se též vzkříšení starého zajímavého stroje, který si to rozhodně zaslouží? Chcete přispět i drobnou peněžní částkou na finančně náročnou rekonstrukci, výhradně placenou ze soukromých zdrojů?

Dejte o sobě vědět na „info(zavináč)bs80.cz“