Pomáhají nám

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, příspěvková organizace
Moje milovaná škola. Pracuji zde od roku 1997, což je vlastně už šíleně dlouho. Vedu ji od roku 2012. Děkuji pánům Tomáši Pénzesovi, Janu Černému, Marku Bláhovi, Jiřímu Vévodovi… a
v neposlední řadě panu Ing. Miroslavu Šantinovi, který je vždy nápomocen ve složitých otázkách elektrotechnických a jeho ochota a angažovanost je neskutečná. A můj velký dík patří
i Ing. Milanu Jarošovi, který se ujal role „dvorního konstruktéra“ a připravuje výkresy pro další zpracování.

VMJ Štětí, s.r.o., Štětí
Neskutečně šikovní a ochotní chlapi. Vždy mají čas a rádi pomohou. Díky nim má již dnes mašinka spoustu profesionálně opískovaných dílů a renovace tak může být účinnější a s lepším výsledkem. Jsou profesionálové v pískování, lakování a protikorozní povrchové úpravě materiálů.

SOZOL servis, s.r.o., Štětí
Profesionálové v servisních pracích pro papírenský průmysl a energetiku, specialisté na obrábění kovů. Díky nim má naše BSka nové pístnice a odvodňovací ventily.

Autoskla Roman Brázda, Mělník
Majitel skvělé autoopravny, profesionál v oblasti výměny automobilových skel, automobilový závodník. Zde se ukazuje, jak vůbec nevadí, zda se věnujete autům, letadlům, motorkám či lokomotivám. Ta genetická informace je prostě v těchto lidech zakořeněna. Roman se k nám přidal (zcela sám a dobrovolně 🙂 ) a již spolupracuje na opravách jednotlivých dílů (v době psaní tohoto odkazu „ladí“ písečník a kryt parního dómu).

František Hejda, ateliér LOOK
Malíř, grafik, tiskař, restaurátor, umělecký kovář, znalec historie, renesanční člověk. Společně se svými čtyřmi nadanými dcerami vede již dlouhá léta ateliér LOOK ve Štětí – Chcebuzi. Abyste pochopili jeho záběr, vřele doporučuji navštívit jeho web. Naše spolupráce na BSce začíná výrobou replik výrobních štítků se smyslem pro nejmenší detail.

Ivo Kočí
Kamarád z našeho spolku, jehož zápal pro věc nezná mezí. Výborný znalec úzkorozchodného provozu nejen u nás, autor perfektní databáze lokomotiv a tratí, skvělý fotograf nejen lokomotiv, a hlavně vždy ochotný pomoci při dokumentaci součástek, které jdou do novovýroby.